top of page
Створено в межах авторського проекту
"Тримаймось! Як зберегти ментальне здоров'я під час війни?"

Коли гумор на часі?

Дизайн без назви (4)_edited.jpg

Від початку війни психіка українців у постійному напруженні. Та час-від-часу потрібно відпочивати і розвантажувати себе. Проте не кожен може собі це дозволити і ми часто чуємо, що веселощі не на часі.

То чи можна відпочивати і розважатися під час війни? Чи є місце для жартів?

Давайте з'ясуємо.

Все частіше у соцмережах, медіапросторі почали з'являтися меми на воєнну тематику. Українці жартували про повітряні тривоги, ракети,  російських військових та, навіть, загрозу ядерної війни.

 

Досить багато коміків та стендаперів підлаштувалися під запити своєї аудиторії та створювали новий воєнний контент, користувачі соцмереж поширювали жартівливі зображення. Наприклад, одним із популярних мемів був про Олексія Арестовича "через 2-3 тижні".

 

На телебаченні з'явилося більше жартів. Відома програма від студії "Квартал 95", яка мала назву "Чисто News" після невеликого ребрендингу тепер це "Байрактар News". У гумористичних шоу також висміюють російських окупантів, наприклад, відомий пародист Юрій Великий висміює та пародіює у соцмережах дії агресора.

 

Новинні випуски це неоминуло також. Журналістка Катерина Соляр відверто говорить не притаманні для телеведучих вислови щодо окупантів, артистів, зрадників та політиків. Тобто, гумор наповнює медіапростір з великою швидкістю, незважаючи на тяжкі і жахливі події, які переживає Україна.

 

 Чому ж так відбувається?

Services

Сміємось — отже не здаємось

Тривожитися-removebg-preview-removebg-preview.png

Тривожитися

Робити меми

Насамперед гумор допомагає людині відволіктися і розслабитися подивитися на проблеми через призму гумору щоб не втратити надію та бойовий дух. Гумор дозволяє використати слово як зброю проти пропаганди подивитися на на події дії із сатиричним термічним забарвленням, розрядити себе коли здається що що більше не хочеться сміятися. Проте українці  активно підтримали "мемний" фронт та створили велику кількість жартівливих картинок на безліч новин від початку повномасштабного вторгнення.

 Всесвітня організація охорони здоров'я трактує ментальне здоров'я як стан психічного благополуччя, який дозволяє людям впоратися із стресами життя, реалізувати свої здібності, добре навчатися та працювати, робити внесок у суспільство. Тобто, стан нашого ментального здоров'я визначається не лише відсутністю психічних розладів, а й за ступенем щастя та соціальної активності.

 

Завдяки жартами ворог встає деморалізований, а народ таким чином знижує рівень стресу та активніше продовжує боротися. Незважаючи на те, як тяжко змусити себе посміхнутися пісня руйнівних подій в Україні, безсонних ночей від тривог та масових катастроф, потрібно бути в ресурсі.

 Продовжуємо жити й деморалізуємо ворога


Ви неодноразово могли почути цей вислів, що сміх продовжує життя. Насправді, сміх дійсно позитивно впливає на фізичне здоров'я, а саме: покращує обмінні процеси і роботу внутрішніх органів.

Юлія Чистовська, доктор психологічних наук та професор зазначає: " Звісно в кризовій ситуації не завжди є місце гумору. Проте гумор може бути формою психічного захисту. Згадайте Лесю Українку: «Щоб не плакать, я сміялась». Сміх покращує кровопостачання мозку, змінює біохімію. Під час сміху знижується рівень гормонів стресу та виділяються ендорфіни—гормони щастя, які знижують відчуття фізичного та душевного болю. Доки ми можемо жартувати-ми непереможні."


За показником рівня щастя у 2023 році Україна посіла 92 місце у рейтингу The World Happiness Report, повідомили CNN. Тобто це означає, що якість життя українців недостатня.

Український інформаційний простір потребує більше українського контенту. Здебільшого над його створенням працює молодь яка знімає відео для тік ток, створює меми та карикатури. Це спосіб виразити своє ставлення до когось або чогось у креативній формі. Це може бути про що завгодно: робота, політика, навчання, дружба, життя в цілому.

Ми вирішили поцікавитися у студентів Черкаського національного університету ім. Б. Хмельницького, які меми на студентську тематику їх улюблені та підготували добірку.

Contact

Весела думка - половина здоров'я.

Щоб підтримувати своє здоров'я, потрібно бути активними, не втрачати ентузіазму та не забувати, що життя продовжується і цьому потрібно радіти. Тож наше завдання бути здоровими і радісними і тоді нас не здолати.

Авторський мем

bottom of page