top of page

Сезон застуд. Як уберегтися?

З настанням осені сезон застуд можна вважати відкритим. Проте ГРВІ можна сплутати з симптомами легкої форми коронавірусної інфекції, тому важливо вміти їх розрізняти – і позбутися від міфів навколо застудних захворювань.

Тож давайте розберемося разом!

Застуда? Що це?

1.png

Застуда чи ГРВІ – це інфекція верхніх дихальних шляхів, яка у 95% випадків виникає через віруси.

Їх існує близько 200 підтипів (аденовірус, респіраторно-синцитіальна інфекція, вірус парагрипу та інші), зокрема й чотири "старих" коронавіруси. До того ж, причиною запалення можуть стати бактерії або грибки, але зазвичай вони вражають організм, коли той ослаблений від боротьби з вірусом. Передається застуда контактно-побутовим шляхом: через предмети, немиті руки, при чханні та кашлі, коли часточки вірусу розлітаються навколо. Що стосується температури тіла, то вона підвищується для полегшення роботи імунних клітин і стимуляції вироблення білків, які блокують розмноження вірусу.

b75ff6749726b36a15b94e22ff565872.jpg

Чому ми хворіємо?

Із настанням холодної пори майже кожен із нас «ближче знайомиться» із тими чи іншими простудними проявами: нежить, кашель, біль у горлі й підвищена температура – , на жаль,часті супутники людини в холодну пору.

 

Саме восени, на думку медиків, вірогідність простудних захворювань найвища. Зниження температури повітря, вітри і часті дощі в осінній період призводять до переохолодження організму, від чого падає імунний захист, що у свою чергу призводить до гострих респіраторних вірусних захворювань.

 

Восени, звичайно, змінюється і харчування людини: зменшується кількість продуктів, що є джерелом вітаміну С і багатьох інших активних сполук, що також знижує захисні властивості організму. Крім того, осінь – це, як правило, пора, коли більшість людей повертається на роботу, а в школярів і студентів розпочинаються навчання. Часто саме цей період супроводжується стресами, які також негативно відбиваються на стані імунної системи.

 

Застуда може стати серйозною перешкодою для людини, погіршити якість її життя, і не дає їй можливості нормально виконувати свої трудові зобов’язання. Тому будь-яке захворювання завжди краще і дешевше попередити, аніж лікувати.

Що каже лікар?

"

Яна Лимар, сімейний лікар

Кожного року з настанням холодів багато людей хворіють. Особливо, коли пандемія COVID-19 не завершилась, потрібно бути уважними до свого здоров'я. З настанням війни збільшилась кількість стресів, що ослаблюють імунітет, а також відсутність вітамінів. Ми забуваємо як важливо слідкувати за харчуванням, режимом сну, емоційним станом. Тому люди більше хворіють, бо імунітет ослаб і організм стає вразливішим.

"

91acad46af5660e83dfed7a7e6de65b5.jpg

Статистика захворювань

photo_5357282213936349727_y.jpg
photo_5357282213936349731_y.jpg

В Україні протягом минулого сезону зареєстровано 5,9 млн. випадків захворювань на грип та ГРВІ (включно з COVID-19). По медичну допомогу з приводу захворювання на респіраторну групу інфекцій звернулось 15,5% населення країни. В сезоні 2022-2023 років передбачається одночасна циркуляція вірусів грипу та коронавірусу SARS-CoV-2, що і визначатиме активність епідемічного процесу.

Ми запитали черкащан, як вони убезпечують себе від хвороб

Colorful Blob 6 Panel Comic Strip (1).png

Анна Пожар, 21рік

"Я продовжую носити маски в громадських місцях, хоч на це вже ніхто не звертає уваги. А також я обов'язково п'ю вітаміни, тому, що немає часу, щоб нормально харчуватися."

Олександр Коваль, 30років

"Перш за все займаюсь спортом, це найкраще допомагає. І також я відмовився від походів у різні заклади відпочинку, бо для мене це не на часі, коли воєнний стан, тому так я маю менше шансів від когось заразитися"

Інна Калита, 43 роки

“Ми з сім'єю миємо руки після вулиці та користуємось антисептиком ще з першого року пандемії. Я купую більше фруктів та овочів, щоб після літа продовжувати їсти корисну їжу”


Як відрізнити що за хвороба?

З появою перших симптомів ці хвороби важко відрізнити без проведення дослідження.
Давайте розберемося, що ж між ними спільного, а що відмінного!
photo_5359449218210709769_w.jpg
b75ff6749726b36a15b94e22ff565872.jpg

Що робити, якщо ви захворіли?

Хвора людина часто не може зібратися думками і подумати, як їй правильно діяти в такому випадку. Ми створили пам'ятку, що робити з перших симптомів хвороби

d543d2ccf71f636b2600aef1d147e215.jpg

Щоб менше хворіти, потрібно подбати про свій організм і вживати вітаміни.
Перевірте себе і дізнайтеся,
чому важливо їсти ці продукти.

Подбайте про правильне харчування. Чим більше в щоденному раціоні буде вітамінів та антиоксидантів, тим краще. Обіди, перекуси та вечері повинні включати в себе якомога більше овочів і фруктів, а також риби та кисломолочних продуктів. Також не слід забувати дотримуватися денної норми води. Саме це допоможе отримати потрібні вітаміни.

bottom of page